Quady to nasza specjalność!

Quady to nasza specjalność!

Jesień rozpieszcza nas pogodą. To idealny czas na wyprawę w góry, dlatego polecamy dziś niezapomnianą przygodę jaką będzie jazda na quadach. Wyprawami off-roadowymi na quadach zajmujemy się już ponad 15 lat. Zaufaj naszemu doświadczeniu i przeżyj wspaniałe chwile z Xroad.

Co to jest quad?

Quady – inaczej wszędołaz, czterokołowiec lub ATV (od ang. all-terrain vehicle). Ciekawa jest definicja ANSI – American National Standards Institute, która sugeruje, aby pojazd taki był używany przez siedzącą na nim okrakiem, pojedynczą osobę. Quad to pojazd bez kabiny, powinien mieć opony o obniżonym ciśnieniu (ułatwiające poruszanie się po grząskim terenie) i kierownicę typu motocyklowego. Najczęściej spotykamy się z maszynami czterokołowymi, ale produkowane są zarówno pojazdy trzy-, sześcio- a nawet ośmiokołowe. Lekkie, zwinne, o dużej mocy oraz dobrych terenowych oponach poradzą sobie w każdym, nawet bardzo wymagającym terenie. Górskie, kamieniste ścieżki, wąwozy, potoki czy błotniste kałuże nie stanowią dla nich żadnej przeszkody. Quady znajdują również zastosowanie w wojsku, ratownictwie górskim czy rolnictwie. Ze względu na zastosowanie pojazdy te są zwykle dzielone przez producentów na: sportowe – wyścigowe, terenowe – przeprawowe (utility) i rekreacyjne. Na ich popularność składa się z pewnością różnorodność wykorzystania jak i dość prosta technika jazdy. Na kierownicy znajdują się dwa najważniejsze przyciski – gaz i hamulec. Manetka hamulca znajduje się z przodu, tak jak w rowerze, a gaz pod kciukiem. Quady mogą być wyposażone w manualną lub automatyczną skrzynię biegów i dodatkowe pedały hamulca pod stopami. Część quadów posiada napęd na tylną oś (2×4), natomiast quady do jazdy terenowej najczęściej posiadają napęd 4×4 czyli zarówno na przednią jak i tylną oś.

 

Co chcemy Wam zaoferować?

Zapraszamy do naszej wypożyczalni – z pewnością wielu z Was miało już okazję spróbować swych sił na tych niezwykle popularnych pojazdach, ale wcale nie znaczy to, że nie potrafimy zaskoczyć Was czymś nowym i ciekawym! Ogromne możliwości quadów w pokonywaniu terenu, moc i szybkość, którą potrafią osiągnąć oraz wytrzymałość pojazdu dają nieograniczone możliwości zabawy lub rywalizacji. Do Państwa dyspozycji oddajemy maszyny renomowanych firm (Honda i Yamacha). Posiadamy quady jednoosobowe – a to oznacza, że każdy samodzielnie prowadzi swoją maszynę, a nad bezpieczeństwem czuwa instruktor, który prowadzi wyprawę, dobierając trasę do możliwości uczestników, ich umiejętności, uwzględnia również warunki pogodowe oraz liczebność grupy. Przed każdą jazdą uczestnicy zostają krótko przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa i obsługi pojazdu. Jedyny warunek: minimalny wiek uczestnika to 18 lat. Uczestnicy otrzymują kaski ochronne, natomiast odpowiednia odzież (m.in. buty na płaskiej podeszwie) i kominiarki pod kask są wymagane we własnym zakresie.

Zadzwoń, napisz, umów się!

A ponieważ quady towarzyszą nam od lat, chętnie pomożemy i doradzimy w zakupie. W naszym warsztacie samodzielnie serwisujemy nasz sprzęt, więc z chęcią zajmiemy się i Twoim pojazdem. Mamy w tym całkiem spore doświadczenie ????