Regulamin wypożyczalni

Regulamin wypożyczenia pojazdów dwukołowych wypożyczalni Xroad

 

 1. Wypożyczenie roweru, roweru elektrycznego, skutera, motocyklu następuje zgodnie z niniejszym regulaminem i aktualnym cennikiem na podstawie pisemnej umowy wypożyczenia pomiędzy Wypożyczalnią firmy Xroad a pełnoletnim Klientem zwanym dalej Wypożyczającym.
 2. Wypożyczane sprzęty są własnością firmy Xroad.
 3. Aby wypożyczyć sprzęt należy:
  1. przedstawić dowód osobisty lub dwa inne dokumenty ze zdjęciem;
  2. być osobą pełnoletnią i trzeźwą;
  3. podpisać umowę na wypożyczenie oznaczającą akceptację warunków wypożyczalni;
  4. wpłacić kaucję na pokrycie ewentualnych szkód zaistniałych w trakcie użytkowania sprzętu;
  5. wnieść z góry opłatę za wypożyczenie sprzętu;
  6. w przypadku wypożyczenia motocykla i skutera przedstawić dokument zaświadczający umiejętność prowadzenia pojazdu i znajomość przepisów ruchu drogowego.
 4. Sprzęt należy zwrócić do wypożyczalni w deklarowanym i opłaconym terminie. Zwrot sprzętu po terminie spowoduje pobranie dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem. O przedłużeniu terminu zwrotu należy poinformować pracownika wypożyczalni pod numerem: +48 503620386 przed upływem terminu zwrotu. Niepoinformowanie o zwłoce skutkować może zawiadomieniem Policji przez Wypożyczalnię o podejrzeniu przywłaszczenia mienia.
 5. Kaucja zwrotna za wypożyczenie jest ustalana w zależności od wartości sprzętu.
 6. Jeżeli pracownik wypożyczalni uzna Wypożyczającego za niewiarygodnego, może odmówić wypożyczenia roweru bez podania przyczyny.
 7. Wypożyczający jest osobiście odpowiedzialny za wypożyczony sprzęt. Zabrania się przekazywania go osobom trzecim.
 8. Wypożyczany sprzęt jest sprawny technicznie i zgodny z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa, co Wypożyczający stwierdza własnym podpisem i w takim samym stanie powinien zostać zwrócony do wypożyczalni. Wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność materialną za powstałe szkody od momentu wypożyczenia sprzętu do czasu jego zwrotu.
 9. W przypadku pozostawienia sprzętu poza wypożyczalnią, należy go zabezpieczyć przed kradzieżą za pomocą dostarczonej linki z kluczykiem.
 10. W przypadku kradzieży sprzętu wypożyczający ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić Policję, a następnie zaświadczenie o zgłoszeniu kradzieży przedstawić firmie Xroad. Wypożyczający ponosi pełne koszty skradzionego sprzętu.
 11. Za uszkodzenia wynikłe z nieodpowiedniego korzystania z wypożyczonego sprzętu tj. jazda pod wpływem alkoholu, brawura, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, nieodpowiedni strój winę ponosi Wypożyczający, on także pokrywa wszystkie koszty związane z naprawą sprzętu lub jego części. Firma Xroad zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia sprzętu w momencie, gdy uszkodzenia jego będą tak znaczne, że jego naprawa stanie się nieopłacalna. W takim przypadku Wypożyczający zobowiązuje się do zapłaty całej wartości wypożyczonego sprzętu według cennika detalicznego.
 12. Wypożyczający przyjmuje do wiadomości, iż jazda pojazdami dwukołowymi wiąże się z nieodłącznym ryzykiem, wymaga sprawności fizycznej, kondycji oraz może prowadzić do sytuacji stresowych. Wypożyczający sprzęt zrzeka się wszelkich roszczeń wobec wypożyczalni z tytułu wypadków, kolizji, poniesionych szkód lub obrażeń powstałych w trakcie korzystania z wypożyczalni sprzętu. Wypożyczający zobowiązany jest do jazdy w kasku ochronnym, odpowiednim obuwiu i ubraniu ochronnym.
 13. Wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne negatywne następstwa zdarzeń losowych takich jak kolizja, upadek, przemęczenie i wynikające z nich uszczerbki na zdrowiu wypożyczającego i osób trzecich.

Odwiedź nas

Polecamy również

Wyprawy w góry

Wyprawy w góry

Gdy masz dość siedzenia w czterech ścianach, gdy potrzebujesz przestrzeni, wolności, radości i niezapomnianych przeżyć, by odpocząć od tego, co przeraża i męczy – pojedź z nami w góry. 
Zapraszamy na wyprawy samochodami terenowymi, quadami i buggy.

zobacz więcej
Serwis

Serwis

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu gdzie zajmujemy się naprawą rowerów, motocykli, skuterów oraz quadów.

zobacz więcej
Sklep

Sklep

Oferujemy motocykle, motorowery, skutery i rowery – każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy dealerem polskiej marki Romet i Junak.

zobacz więcej
Wypożyczalnia

Wypożyczalnia

W pięknych okolicznościach przyrody najłatwiej po Wiśle poruszać się jednośladami. Do państwa dyspozycji mamy rowery górskie, trekkingowe i elektryczne, skutery, motocykle, które można u nas wypożyczyć.

zobacz więcej
Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne

Integracja zespołu to kluczowa kwestia w sprawnym funkcjonowaniu każdej firmy.

zobacz więcej